UZMANLIK ALANLARINA GÖRE TERCÜME

UZMANLIK ALANLARINA GÖRE  TERCÜME

Her dil bilen tercüman olamaz ve tercüme yapamaz. Tercümanlık dil hakimiyeti olan, eğitimini almış, alanında belli bir tecrübeye sahip kişiler tarafından uzmanlık alanına göre yapılan bir meslektir. Trtercüme tercümanları özel sınav ve mülakatlar sonucu özenle seçilmiş, alanında uzman ve tecrübeli tercümanlardır. TrTercüme tercümanları profesyonel çeviri hizmeti ile gizlilik esasını ilke edinerek  müşterilerinin tercüme ihtiyacına anında destek olmayı, işi zamanında ve hatasız teslim etmeyi amaçlar.

Profesyonel ve kaliteli tercümenin kilit noktası uzmanlık alanlarına göre tercüman görevlendirilmesidir. Tercüme alanlarının başlıcaları ; Teknik tercüme, hukuki tercüme, medikal tercüme, akademik tercüme, finansal tercüme, basın çevirileri, konsolosluk çevirileri, simultane çeviriler, ardıl çeviriler, redaksiyon ve daha fazlası. Uzmanlık alanlarına göre yapılan tercümelerden başlıcaları; Teknik Tercüme (Proje çevirileri, web sitesi çevirileri ve yerelleştirme, teknik rapor tercümeleri, teknik makale tercümeleri vb.),  Hukuki Tercüme (Şartname Tercümeleri, Beyanname Tercümeleri, Sözleşme Tercümeleri, Mevzuat Tercümeleri, Mahkeme Kararı Tercümeleri, Temyiz Tercümeleri vb ) Akademik Tercüme (Akademik makale tercümeleri, edebi metin tercümeleri, tez tercümeleri, kitap tercümeleri, yayın tercümeleri, ödev tercümeleri vb.) Tıbbi-Medikal Tercüme (Tıbbi makale tercümeleri, Tıbbi Rapor tercümeleri, Tıbbi ürün kullanım tercümeleri vb.) Basın Medya Çevirileri (Dergi tercümeleri , Alt yazı tercümeleri, içerik tercümeleri, yayın tercümeleri, reklam tercümeleri, film tercümeleri vb.)

Tercüme talebiniz doğrultusunda tarafımıza ulaşan dökümanlarınız detaylı bir şekilde incelenir ve alanında uzman ve tecrübe sahibi tercümanlarımıza yölendirilir. Dökümların içeriğine göre teslimat süresi belirlenir ve anında çalışmaya başlanır. Acil tercümelerinizde yine talebiniz doğultusunda birden fazla  alanında uzman tercüman görevlendirilir ve tercümeleriniz talep ettiğiniz en kısa sürede tamamlanır. Bunun için sağlam tercüman kadrosu ve dil, kaynak ve hedef dil hakimiyeti gerekir. TrTercüme ekimiz olarak en kaliteli ve uygun tercüme hizmetini vermekten guruluyuz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz..